Uwagi dotyczące spraw technicznych strony WWW prosimy kierować na adres e-mail:

admin@rodacykamraci.org

Copyright (C) rodacykamraci.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedż nas

Polska dla Polaków!

Polak w Polsce gospodarzem. Polak w Polsce właścicielem. 

Poczta e-mail Polskiej Narodowej Rady Kamratów:

kontakt@rodacykamraci.org

79. rocznica Rzezi Wołyńskiej już za nami. W miniony poniedziałek 11.07.2022  Częstochowski Ruch Patriotyczny „FRONT” Częstochowa uczcił pamięć polskich ofiar bestialsko  pomordowanych przez ukraińskich banderowców.
 W Kaplicy Pamięci Narodu im. o. Augustyna Kordeckiego na Jasnej Górze znajdują się narodowe relikwie w postaci ziem i prochów pomordowanych Polaków, symbole patriotyczne i religijne oraz tablice upamiętniające takie postaci jak Roman Dmowski i Wincenty Witos.
Lecz by wejść do Kaplicy   niezbędna była zgoda kustosza na otwarcie jej dla pielgrzymów oraz zgoda na wejście naszej grupy .Wystąpiliśmy więc z prośbą o otwarcie dla nas  Kaplicy ,w związku z tym zmuszeni byliśmy do podania naszych danych personalnych oraz celu (!) wizyty . 
Stanowiliśmy taką atrakcję dla jasnogórskich Paulinów, że przysłali redakcję radia jasnogórskiego ,aby zrobiła nam zdjęcia i przeprowadziła z nami wywiad 
 11 lipca o godz.12:00 strażnik wpuścił część pielgrzymów do wcześniej wymienionego, niewielkiego pomieszczenia. Złożyliśmy w nim kwiaty i zapalili znicze, odmówiliśmy modlitwę....

Po opuszczeniu tego miejsca przez członków C.R.P. „FRONT”, stróż zamknął je z powrotem. W naszej opinii w obliczu tak ważnych obchodów taka sytuacja nie powinna mieć miejsca!
 Kilka zdjęć z naszej wizyty znajdziecie poniżej.

Obchody rocznicy Rzezi Wołyńskiej

11 lipca 2022