Uwagi dotyczące spraw technicznych strony WWW prosimy kierować na adres e-mail:

admin@rodacykamraci.org

Copyright (C) rodacykamraci.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedż nas

Polska dla Polaków!

Polak w Polsce gospodarzem. Polak w Polsce właścicielem. 

Poczta e-mail Polskiej Narodowej Rady Kamratów:

kontakt@rodacykamraci.org

    W czwartek (2 czerwca) Kuratorium Oświaty w Lublinie zajmowało się sprawą Andrzeja Michniewicza, nauczyciela WF-u. Jego zarzutem było niewykonanie obowiązków przez wyznaczenie alternatywnego trybu zdalnego wychowania fizycznego. 

 

Po konsultacji za pośrednictwem e-dziennika z rodzicami (i za ich zgodą), zarządził, aby dzieci w ramach zajęć lekcyjnych udały się na spacer lub rozruszały swoje ciało w inny sposób. Należy zaznaczyć, że Andrzej zajmował się niejednokrotnie organizacją manifestacji przeciwko dyskryminacji sanitarnej. 

Mimo intensywnego deszczu i pochmurnej aury, w czwartek pod kuratorium zgromadziła się grupa wspierających go ludzi. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Kamractwa Lubelskiego.

 

Po porannej konferencji prasowej, Michniewicz udał się na rozprawę. Podkreślił na niej, że jego działania są zgodne z prawem, powołał się na konkretne przepisy oraz wskazał na chaos panujący w regułach elektronicznej edukacji. 

Całość rozprawy, łącznie z późniejszym werdyktem, transmitował dziennikarz społeczny Paweł Januszek. Zrobił to m.in. za pośrednictwem fanpage’a na Facebooku „Norymberga 2.0” 

 

Po południu kuratorium zarządziło godzinną przerwę, którą następnie przedłużyło o pół godziny. 

Rozstrzygnięcie: zwolnienie z pracy. Ma to wiązać się z otrzymaną wcześniej naganą z ostrzeżeniem, którą otrzymał za żądanie na piśmie prawnego uzasadnienia skierowania go na kwarantannę.

 

Andrzej Michniewicz postanowił, że odwoła się od decyzji. Zainteresowanym mediom udzielił komentarza na temat jego sytuacji:

"Prosimy o większe zaangażowanie w to wszystko, co się dzieje. Nie urodziliśmy się po to, żeby ktoś nas zniewalał. Musimy walczyć o swoje prawa" skwitował nauczyciel. 

 

Powtórkę całości transmisji możecie obejrzeć na kanale YouTube „Paweł Januszek vlog”. Andrzej przemawiał na temat powyższej sprawy na proteście w Warszawie 4 czerwca przeciwko traktatowi pandemicznemu Światowej Organizacji Zdrowia.

Linki do transmisji video z posiedzenie komisji dyscyplinarnej:
cz. 1 - https://www.youtube.com/watch?v=J8quYsE-Rnw&t
cz. 2 - https://www.youtube.com/watch?v=4k1dEfRQ8MQ&t


Żaba Słowiańska

W obronie Andrzeja Michniewicza, nauczyciela z Lublina.

09 czerwca 2022